lis 172023
 

Po wielu zmianach i aktualizacjach wersja gry podskoczyła do 2.9. Przede wszystkim ukończeniu uległ dział Przewodnik, gdzie odtąd znaleźć można kompletną listę Organizacji Mocy. Poza 29 zakonami mocy w Przewodniku pojawiły się też opisy organizacji: Dim-U, Gildii Górniczej, Hegemonii Tion, Korporacji Czerka i Zakonu B’omarr, dodana została także ścieżka Szamanki. Galaxy Star Wars PBF przeszło też rebranding na Galaxy Star Wars RPG w związku z uruchomieniem od listopada wersji gry prowadzonej na naszym Discordzie. Nastąpiła też aktualizacja Klas Prestiżowych związanych z niezależnymi Zakonami Mocy. Poza tym likwidacji uległy klasy Force Emergent i Force Shaman: odtąd wszyscy niezależni użytkownicy mocy zaczynają od (lub przechodzą w czasie gry na) Force Adepta, a później mogą awansować na Force Mastera lub klasę jednego z zakonów do którego należą. Pojawiła się też klasa Dathomir Witch. W ostatnim czasie aktualizacji uległy też wszystkie działy, gdzie poprawiona została czytelność i gdzie zaktualizowane zostały informacje. Drobnym zmianom poddany został też dział Technik Mocy. Na najbliższy okres planowane są nowe Grywalne Rasy. W grudniu odbędzie się zaś Turniej Kortha, czyli Turniej Drużyn 3V3.

lip 032023
 


Galaxy PBF ma już skończone 17 lat. Gra powstała bowiem dokładnie w czerwcu 2006 roku! Skończył się też czerwiec i tradycyjnie dobiegł też końca sezon nagród oraz turniejów na Galaxy Star Wars PBF! Triumfatorem XVIII Wielkiego Turnieju Galaxy i Graczem Roku Galaxy 2023 został Biggie Shats, dla którego jest to drugi zwycięski turniej po 11-letniej przerwie, kiedy to wygrał VII Wielki Turniej postacią Viki Uny! II Miejsce zajął Calin Venn, a III Miejsce Lord Draykon.

Obecny turniej był rekordowy pod względem aktywności i wyrównał też dotychczasowy rekord uczestników.

Końca dobiegł też tradycyjny Konkurs Twórczości Galaxy, w którym I Miejsce zajął Lukka, II Miejsce zajęła Rexaria Lltroos, a III Miejsce zajęła Satine Wren. Łącznie na konkurs nadesłanych zostało aż dwanaście prac, z których część prezentujemy poniżej. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy! Kolejny Turniej już w Grudniu, a na Portalu już wkrótce rozwinięcie Przewodnika poświęcone zakonom mocy.

 

Lukka

Rexaria Lltroos

Co wydarzyło się na Tatooine?
Satine Wren

mar 072023
 

Update 2.6 to przede wszystkim premiera nowego działu, czyli długo oczekiwanego Przewodnika Gracza, który jest już w pełni dostępny i który zawiera już ścieżki poświęcone rozmaitym profesjom oraz podstawowym organizacjom galaktycznym, a także opisy archetypów postaci. Przewodnik to ponad 110 stron informacji o realiach gry różnymi typami postaci. Poza tym szerokiej aktualizacji poddane zostały też zasady i informacje zawarte w Podręczniku Galaxy, który został zaktualizowany do nowszej wersji.

  • Zmiany obejmują też dział Umiejętności i Mechanika oraz przeliczniki obrażeń zawarte w działach dotyczących broni
  • W ostatnich miesiącach w oddzielnych mini-aktualizacjach do działu Grywalne Rasy dodanych zostało też 8 nowych ras
  • W ostatnich tygodniach aktualizacji zostały poddane różne informacje zawarte w dziale Technologie
  • W następnej aktualizacji Przewodnik zostanie wzbogacony o informacje dot. Organizacji Mocy