Klasy Prestiżowe

 

W tym dziale znajdziesz listę wszystkich dostępnych 150 Klas Prestiżowych, które stają się dostępne dla twojej postaci, kiedy osiągnie ona wymagany poziom w grze. Klasy Prestiżowe postaci dla klas Fringer, Scout, Scoundrel, Fringer i Droid mają dwa stopnie i awansujesz na nie osiągając 15 i 30 poziom swoją postacią. Na Klasę Prestiżową grając Force Adeptem, jedną z klas Zakonu Jedi lub Zakonu Sith awansujesz zaś dopiero po osiągnięciu 30 poziomu. Na karcie każdej Klasy Prestiżowej znajdziesz podane wymogi awansu na nią, a także inne niezbędne informacje.

I Wrażliwi i niewrażliwi na moc

Klasy postaci posługujących i nieposługujących się mocą różnią się pod względem ilości punktów. Część klas prestiżowych Zakonu Jedi, Imperium Sith i potężniejszych niezależnych Zakonów Mocy ma też dodatkowy, trzeci bonus do konkretnych umiejętności, co odzwierciedla większą siłę wojowników mocy i ich przewagę nad innymi. Większa liczba punktów jest związana z umiejętnościami z kategorii Moc, w które posługujący się mocą dodatkowo jeszcze inwestują swoje punkty. Klasy Prestiżowe dla posługujących się mocą są dostępne jednak później (od 30 poziomu) i wolniej zdobywają doświadczenie. Dla dysponujących mocą zarezerwowany jest też bonus do Wigoru, aczkolwiek wyjątkami od tej reguły są droidy, ścieżka Outlaw Tech i Imperial Guarda – co odzwierciedla realia z uniwerusm, gdzie tylko nieliczni mogą dorównać w szybkości użytkownikom mocy.

II Klasy Specjalne

Zwróć uwagę, że klasy Imperium Sith oraz Zakonu Jedi są zarezerwowane dla graczy pozostających w tych frakcjach. Tak samo jest w przypadku klas Galaktycznej Republiki. Oznacza to, że gdy twoja postać jest członkiem Imperium Sith może np. awansować na klasę prestiżową Sith Juggernauta, nie może jednak tego zrobić jeśli jej przynależność zmieni się i przejdzie np. do frakcji Fringe (Niezależnych). W takim przypadku twoja postać pozostanie Sith Warriorem i to nawet mimo osiągnięcia 30 poziomu i wyższych. Tak samo wygląda sytuacja ze wszystkimi klasami zarezerwowanymi dla frakcji. Jest to oczywiście spowodowane tym, że pewne umiejętności i odmiany szkolenia są bezpośrednio związane z naukami określonych grup, poza tymi organizacjami otrzymanie ich jest niewykonalne.

 • W wypadku gdy np. Jedi Guardian dołączy do Zakonu Sith może potem awansować np. na Sith Juggernauta, stosuje się tu najbliższe klasowe odpowiedniki.
 • Klasy prestiżowe Force Adepta są klasami frakcyjnymi i związanymi z niezależnymi zakonami, tak samo klasa Freedom Warrior wymaga przynależności do tej organizacji.
 • Klasy Force Shamana i Force Emergenta wymagają wcześniejszego, fabularnego poznania i treningu mocy, i awans na nie jest możliwy tylko ze ścieżki Trooper/Scout/Scoundrel/Fringer.
 • Klasa Senate Guard i Imperial Guard jest do wzięcia po dowolnej Klasie Startowej, lecz wymaga przynależności do tych gwardii. Tę przynależność możesz już określić w Karcie Postaci i rozpocząć grę w tych organizacjach od samego początku swojej rozgrywki.
III Zmiana klas i Bonusy Klasowe

Gdy awansuje się na odpowiedni poziom wskazany w wymaganiach wybiera się klasę prestiżową spośród tych dostępnych dla twojej Klasy Startowej. Nie jest jednak możliwe zmienianie klasy poza strukturą z drabinki. Tak samo nie jest możliwa późniejsza zmiana Klasy Startowej, czy wzięcie Klasy Prestiżowej przeznaczonej dla innych Klas Startowych. Wyjątkiem jest wykorzystanie jednej z odpowiednich nagród Heroic.

 • W pewnych przypadkach możliwym jest otrzymanie klasy danego zakonu mocy w chwili gdy dotąd niewładająca mocą postać rozpoczyna w nim szkolenie.
 • Twoja klasa może też zmienić się automatycznie jeśli przejdziesz z jednego zakonu mocy do innego.
 • W przypadku odejścia z Zakonu Jedi/Sith twoja klasa automatycznie zmieni się na Force Exile.

Niektóre klasy dzielą się na typy i występują w formie I i II (lub więcej) z różnymi bonusami.

 • W czasie wyboru takiej klasy musisz wybrać jeden z wariantów, zostaje on przypisany do twojej klasy na stałe i znajdziesz adnotację o tym w swoim profilu postaci, np. Jedi Artisan II.
 • W przypadku przechodzenia z jednej klasy z dwoma typami na drugą możesz również wybrać inny bonus niż wcześniej, czyli możesz np. grać Brawlerem I, ale potem Gladiatorem II.

Procentowe bonusy dają procentowy bonus do tego, czego dotyczą i uruchamiają się same w czasie gry.

 • Bonusy liczone do konkretnych walk uaktywniają się tylko przy użyciu konkretnego typu broni i powiększają wtedy umiejętność konkretnej walki o podaną liczbę procentów.
 • Bonusy do umiejętności też uruchamiają się same (nigdy nie zwiększają branych przez ciebie punktów umiejętności, lecz bierze je pod uwagę Mistrz Gry w czasie rozgrywki).
 • Przykładowo: mając bonus do „Walka: miecze świetlne” w wysokości 50%  i walcząc przy użyciu miecza świetlnego w fabule otrzymujesz +50% do punktów swojej walki z bliska w sytuacji walki mieczem świetlnym, lecz bonus ten nie zwiększy liczby punktów umiejętności wpisanej w twoim profilu.
Klasy Prestiżowe: Trooper

ASSAULT TROOPER
STORM COMMANDO
RECON TROOPER
SHOCK TROOPER
ELITE TROOPER
ELITE COMMANDO
RIOT TROOPER
PURGE COMMANDO
HEAVY TROOPER
VANGUARD
SNIPER
SHARPSHOOTER
WEAPON SPECIALIST
WEAPON EXPERT
COMBAT TECH
BATTLE ENGINEER
DUELIST
BLADEMASTER
BOXER
MARTIAL ARTIST

Klasy Prestiżowe: Scout

ELITE SCOUT
RECON MASTER
SURVIVALIST
PATHFINDER
OPERATIVE
AGENT
INFILTRATOR
SABOTEUR
NEGOTIATOR
DIPLOMAT
PEACEKEEPER
DETECTIVE
TACTICIAN
STRATEGIST
OFFICER
ELITE OFFICER
PILOT
ACE
DRIVER
SPEED DEMON

Klasy Prestiżowe: Scoundrel

MERCENARY
HUNTER
MARAUDER
ASSASSIN
BOSS
CRIMELORD
BRAWLER
GLADIATOR
DEMOLITIONIST
DEFILER
BODYGUARD
BRUTE
MODDER
OUTLAW TECH
SLICER
CYBER TECH
SPACER
PRIVATEER
GAMBLER
CON ARTIST

Klasy Prestiżowe: Fringer

ADVENTURER
EXPLORER
BEAST HANDLER
BEAST MASTER
CRAFTSMAN
CRAFTMASTER
TRADER
ENTREPRENEUR
NOBLE
ELITE NOBLE
SCHOLAR
MASTER SCHOLAR
MEDIC
ADVANCED MEDIC
BIOLOGIST
BIO SPECIALIST
ENGINEER
TECH SPECIALIST
ENTERTAINER
MASTER ENTERTAINER

Klasy Prestiżowe: Droid

HUNTER DROID
ASSASSIN DROID
COMBAT DROID
GLADIATOR DROID
SERVICE DROID
SUPPORTER DROID
SPY DROID
DROID INVESTIGATOR
PILOT DROID
SPACER DROID
CRAFTER DROID
ARCHITECT DROID
DROID LEADER
DROID STRATEGIST
ASSISTANT DROID
SPECIALIST DROID
MEDICAL DROID
SURGEON DROID
UTILITY DROID
EXPERT DROID

Klasy Prestiżowe: Force Adept

FORCE WIELDER
AING-TII MONK
BARAN DO SAGE
BLAZING CHAIN RAIDER
DAI BENDU PRIEST
DATHOMIR WITCH
FALLANASSI MISTRESS
FORCE WARRIOR
GUARDIAN OF BREATH
JAL SHEY CRAFTMASTER
JAL SHEY MENTOR
KRATH HOLY WARRIOR
MATUKAI CHAMPION
MECROSA SHADOW
REVANITE MASTER
SORCERER OF RHAND
SORCERER OF THUND
TERÄS KÄSI MASTER
THUWISTEN SAVANT
VAHL CULTIST
WARDEN OF THE SKY
ZAKUUL KNIGHT
ZEISON SHA WARRIOR

Klasy Prestiżowe: Specjalne (Moc)

FORCE SHAMAN
FORCE EMERGENT
FORCE EXILE


Klasy Prestiżowe: Galaktyczna Republika

FREEDOM WARRIOR
SENATE GUARD
SENATE COMMANDO


Klasy Prestiżowe: Zakon Jedi

JEDI CORPS
JEDI TEMPLE GUARD
JEDI ACE
JEDI PEACEKEEPER
WEAPON MASTER
JEDI PROTECTOR
JEDI SHADOW
JEDI ARTISAN
JEDI WATCHMAN
LORE KEEPER
SAGE MASTER
JEDI SEER

Klasy Prestiżowe: Imperium Sith

SITH MINION
SITH JUGGERNAUT
SITH MARAUDER
SITH ASSASSIN
SITH SORCERER
SITH ADVISOR
SITH ALCHEMIST
IMPERIAL GUARD
ROYAL GUARD