Grywalne Rasy

 

Poniżej zamieszczone rasy są wszystkimi grywalnymi rasami dla postaci graczy w Galaxy Star Wars PBF. Każda podana poniżej rasa posiada krótki opis i podstawowe informacje, a także możliwą przynależność frakcyjną. Poza nimi w świecie gry spotkać można niezliczone inne istniejące rasy obce Gwiezdnych Wojen, które jednak nie są grywalne z powodów fabularnych lub kwestii zachowania kanoniczności wydarzeń.

I Rasy a klasy postaci i frakcje

W tym dziale znajdziesz listę wszystkich grywalnych las. Zwróć jednak uwagę na ich przynależność. To właśnie ona określa czy dana rasa jest dostępna dla danej frakcji. Kolejną sprawą jest to, że istnieją klasy postaci, które mogą być grywalne tylko dla niektórych ras. Tak jest w przypadku Imperial Guard, którym można grać jedynie będąc Człowiekiem lub Sithem. Pozostałe klasy nie mają przypisanych do siebie ras, chyba, że modyfikuje to pole przynależność. I tak np. nie możesz zacząć gry Mon Calamarim w Imperium Sith. Jeżeli jednak twoja postać rasy Mon Calamari w trakcie gry, fabularnie zdoła dołączyć do Imperium i stać się jego zwolennikiem to wtedy twoja frakcja ulegnie zmianie. Przynależność określa więc wyłącznie kwestię frakcji początkowej twojej postaci.

II Rasy i ich punkty życia

Każda rasa posiada swój bazowy poziom punktów życia. Do tego bazowego poziomu punktów życia dodawane są też inne współczynniki, które razem określają żywotność twojej postaci. Liczbę punktów życia zobaczysz podaną przy każdej rasie. Więcej informacji nt. żywotności znajdziesz w dziale Statystyki.

III Grywalne Rasy

Poniższe 245 ras będzie w trakcie gry uzupełniane w ramach potrzeby o kolejne, nowe. Jest tu także informacja dotycząca bonusowych punktów dla Droidów. Jeśli chcesz grać Droidem, to w pole Rasa wpisujesz – Droid.

Rasy mają także podane punktowe bonusy w postaci punktów statystyk i umiejętności dodawanych automatycznie na początku gry każdej postaci zgodnie z wyborem rasy. Punkty dowolne rozdajesz samodzielnie na początku rozgrywki. Weź pod uwagę, że startowe punkty nie mają kluczowego znaczenia, dają jednak początkowy bonus. Rasy w spisie uszeregowane zostały w porządku alfabetycznym.

Poczekaj aż lista się wgra (to może chwilę potrwać)

Grywalne Rasy

Karta Droidów