Galaxy Quotes

Klasy Postaci

 

I – Wstęp

W poniższym dziale znajdziesz informacje i listę wszystkich 78 klas postaci dostępnych w grze na PBFie. Zaczynając grę wybierasz klasę którą będziesz grać w danej frakcji, tu znajdują się opisy klas początkowych a także opisy klas prestiżowych -> klas, dostępnych po osiągnięciu określonego poziomu klasą podstawową. Każda klasa dostaje na sam początek określoną ilość punktów, dodatkowo każda klasa ma określoną ilość punktów otrzymywaną na poziom, gracz rozdysponowuje punkty zarówno w podstawowe statystyki jak i umiejętności. Wpływ na statystyki ma także wybrana rasa, która dostarcza bonusowych punktów na start [Patrz: Grywalne Rasy]. Wybór właściwej klasy jest fundamentalny i niezbędny do gry.

II – Wybór klasy początkowej

Najtrudniejszy z pewnością jest wybór klasy podczas rejestracji postaci. Rejestrując się na forum masz do wyboru 12 klas początkowych. Cztery przeznaczone są dla postaci niewrażliwych na moc: Trooper, Scout, Scoundrel oraz Fringer. Jedna klasa to klasa specjalna Independent Droid [niezależnego robota, jeśli chcesz grać postacią-droidem]. Kolejne trzy klasy zarezerwowane są dla postaci, które zarejestrowane zostaną w Zakonie Jedi, są to: Jedi Guardian, Jedi Sentinel i Jedi Consular. Dwie klasy początkowe to klasy wrażliwych na moc z Imperium Sith, kolejno: Sith Warrior oraz Sith Inquisitor. Jedna klasa początkowa – Zakuul Knight – jest też zarezerwowana dla graczy Wiecznego Imperium. To jaką wybierzesz klasę początkową zdecyduje później o przyszłości twojej postaci, zastanów się więc dobrze i przyjrzyj się też klasom prestiżowym, które będziesz mógł wziąć na określonym poziomie wybranej przez siebie klasy początkowej.

III – Klasy początkowe a frakcje

Wybierając klasę początkową miej na względzie frakcję, którą wybierasz, oto lista dostępnych klas początkowych dla poszczególnych frakcji:

Galaktyczna Republika: Trooper, Scout, Scoundrel, Fringer, Independent Droid

Zakon Jedi: Jedi Guardian, Jedi Sentinel, Jedi Consular

Imperium Sith: Trooper, Scout, Scoundrel, Fringer, Independent Droid, Sith Warrior, Sith Inquisitor

Wieczne Imperium: Trooper, Scout, Scoundrel, Fringer, Independent Droid, Zakuul Knight

Fringe: Trooper, Scout, Scoundrel, Fringer, Independent Droid

IV – Zmiana klas podczas gry

Gdy awansuje się na odpowiedni poziom wybiera się klasę prestiżową spośród tych dostępnych. Nie jest jednak możliwe zmienianie klasy poza układem -> klasa początkowa ->prestiżowa. W nielicznych przypadkach możliwym jest otrzymanie klasy Jedi/Sith w chwili gdy dotąd nie władająca mocą postać rozpoczyna szkolenie w Zakonie Jedi, lub u Sithów. Zmiana klasy początkowej, czy wzięcie klasy prestiżowej przeznaczonej dla innych klas początkowych jest niemożliwe. Wyjątkiem jest wykorzystanie jednej z odpowiednich nagród heroic – patrz dział: Heroic.

V – Klasa a zawód

Klasy postaci nie zmuszają nikogo do posiadania takiego czy innego zawodu w rozgrywce. Można być Trooperem i jednocześnie kucharzem w barze na Coruscant, lub będąc Entertainerem walczyć na polu bitwy – jednak, jeśli chce się skutecznie działać w danym zawodzie/branży to konieczne są odpowiednie punkty statystyk oraz umiejętności. Dlatego najlepiej jest dobierać klasę zgodnie z planowaną aktywnością swojej postaci podczas gry, bo dzięki temu później, to co twoja postać będzie robiła zostanie wsparte punktami, które pozwolą jej dobrze wykonywać swoją pracę. Dlatego dobrze jest wcześniej znać swoje plany i planować dobór klas i punktów już od samego początku rozgrywki.

VI – Wrażliwi i niewrażliwi na moc

Klasy postaci wrażliwych i niewrażliwych na moc różnią się przydziałem punktów, tak by odzwierciedlać potencjalną, większą potęgę postaci wrażliwych na moc. Warto jednak wiedzieć, że postacie wrażliwe na moc, a więc Jedi oraz Sith i Rycerze Zakuul awansują o wiele wolniej i trudniej im się zdobywa poziomy, jest także o wiele trudniej awansować na szczeblach hierarchii Zakonu Jedi i Zakonu Sith, czy pośród Rycerzy Zakuul niż np. we flocie czy armii. O wiele szybciej zdobywa doświadczenie postać, która nie potrzebuje szkolenia mocy, mistrza i uciążliwych treningów, postacie niewrażliwe na moc mają także o wiele bogatszy i ciekawszy system awansów mając aż 43 klasy prestiżowe, przy zaledwie 13 klasach prestiżowych dostępnych dla postaci typowo wrażliwych na moc. Dzięki temu w grze odzwierciedliliśmy różnice pomiędzy potęgą wrażliwych i niewrażliwych na moc, jednocześnie jednak czyniąc ścieżkę Jedi/Sith bardzo trudną i stąd odpowiednią wyłącznie dla wybranych.

VII – Klasy frakcyjne

Zwróć uwagę, że klasy Sith Empire oraz Zakonu Jedi są zarezerwowane dla graczy pozostających w tych frakcjach. Tak samo jest w wypadku klas Wiecznego Imperium. Oznacza to, że gdy twoja postać jest członkiem Imperium Sith może np. awansować na klasę prestiżową Sith Juggernauta, nie może jednak tego zrobić jeśli jej przynależność zmieni się i przejdzie np. do frakcji Fringe (Niezależnych). W takim przypadku twoja postać pozostanie Sith Warriorem i to nawet mimo osiągnięcia 20 poziomu i wyższych. Podobnie sytuacja przedstawia się też w Zakonie Jedi i Wiecznym Imperium. Jest to oczywiście spowodowane tym, że pewne umiejętności i odmiany szkolenia są bezpośrednio związane z naukami Jedi/Sith/Wiecznego Imperium i poza tymi organizacjami otrzymanie ich jest niewykonalne.

Spis Treści

Klasy Początkowe

– dziesięć podstawowych klas postaci do wyboru na start, 5 normalnych, 3 Jedi, 2 Sith oraz 1 Wiecznego Imperium

Klasy Prestiżowe

– klasy prestiżowe do wzięcia po 15 poziomie początkowej i 30 poziomie klasy prestiżowej
/wyjątek stanowią niektóre klasy, w tym klasy wrażliwych na moc, gdzie awans następuje później

 

Klasy PoczątkoweKlasa początkowa: TROOPER
Klasa początkowa: SCOUT
Klasa początkowa: SCOUNDREL
Klasa początkowa: FRINGER
Klasa początkowa: INDEPENDENT DROID
Klasa Początkowa Zakonu Jedi: JEDI GUARDIAN
Klasa Początkowa Zakonu Jedi: JEDI SENTINEL
Klasa Początkowa Zakonu Jedi: JEDI CONSULAR
Klasa Początkowa Imperium Sith: SITH WARRIOR
Klasa Początkowa Imperium Sith: SITH INQUISITOR
Klasa Początkowa Imperium Sith: IMPERIAL GUARD
Klasa Początkowa Wiecznego Imperium: ZAKUUL KNIGHT


Klasy PrestiżoweDla klasy Trooper


ELITE TROOPER
VETERAN
WEAPON SPECIALIST
VANGUARD
GADGETEER
SABOTEUR
PILOT
ACE
OFFICER
ELITE OFFICER
FORCE ADEPT
FORCE MASTER

Dla klasy Scout


ELITE SCOUT
RECON MASTER
SNIPER
ASSASSIN
GUNSLINGER
HUNTER
OPERATIVE
AGENT
INFORMATION BROKER
INFILTRATOR
BEAST HANDLER
BEAST MASTER

Dla klasy Scoundrel


GAMBLER
PATRON
THIEF
SURVIVALIST
BRAWLER
GLADIATOR
MERCENARY
CRIMELORD
OUTLAW
COMMANDO
SPACER
PRIVATEER

Dla klasy Fringer


LOCAL
ADVENTURER
NOBLE
ELITE NOBLE
DIPLOMAT
AMBASSADOR
ENGINEER
TECH SPECIALIST
MEDIC
BIO SPECIALIST
ENTERTAINER
MASTER ENTERTAINER

Dla klasy Independent Droid


EXPERT DROID
PROTOCOL DROID
ASSASSIN DROID

 

Klasy Prestiżowe Zakonu JediWARRIOR MASTER
WEAPON MASTER
JEDI SHADOW
JEDI WATCHMAN
JEDI SAGE MASTER
JEDI SEER

 

Klasy Prestiżowe Imperium SithDARK HONOR GUARD
SITH
SITH JUGGERNAUT
SITH MARAUDER
SITH ASSASSIN
SITH SORCERER

 

Klasy Prestiżowe Wiecznego ImperiumKNIGHT CAPTAIN
SCION
ZAKUUL GUARD