Galaxy Quotes

Podręcznik

 

podr

Galaxy jest jednym z niewielu pbfów w świecie gwiezdnych wojen w Polskiej sieci. Jest opracowane, tak by odtwarzać realia świata gwiezdnych wojen i swoją ilością lokacji, graczy, frakcji czy możliwości niemal całkowicie przenieść graczy w świat Star Wars, w którym sami podejmują oni decyzje o swojej przyszłości. By rozpocząć grę rejestrujemy się na forum, podczas gry natomiast ważne jest, by gracz starał się wczuwać i jednocześnie poprawnie odgrywać swoją postać, a także by starał nie psuć się rozgrywki czy klimatu gry swoim zachowaniem. Poniższe zasady to podstawa gry i główny podręcznik zasad rozgrywki na Galaxy (integralną częścią zasad są też jednak wszystkie pozostałe działy obecne na portalu). W miarę postępów w mechanice gry podręcznik ulega edycji i unowocześnieniom.
Działy
I. Wstęp
II. Początek Gry
III. Rozgrywka
IV. Dekalog

Wstęp

I. Pisanie Postów

Gra na galaxy polega na grze poprzez pisanie postów, w którym opisujemy czyny i działania naszej postaci. Posty pisane przez nas na forum, decydują i sterują tylko i wyłącznie jedną postacią użytkownika. Posty muszą współgrać i odpowiadać na rozgrywkę i fabułę jaką prowadzi dla nas Mistrz Gry. Długość postów i charakter odpisów zależy tylko i wyłącznie od użytkownika. Mogą to być posty jednozdaniowe, mogą to być posty długości jednej lub więcej stron A4. Wszystkie posty powinny być natomiast zrozumiałe, pozbawione błędów ortograficznych, a opis powinien prowadzony być w pierwszej osobie, choć trzecioosobowa narracja również jest na forum dozwolona. Również od danego użytkownika zależy czy opisywał on będzie życie wewnętrzne swej postaci, czy też skupi się tylko na samych czynach i kwestiach mówionych. Mistrz Gry dostosowuje się do użytkownika w odpisach, starając się wyjść naprzeciw oczekiwaniom każdego z graczy i nie narzuca swojego stylu.

– Posty użytkownik pisze jedynie w jednej lokacji, czyli jednym temacie naraz, przemieszczenie się do innego miejsca potwierdzić musi mistrz gry, instruując użytkownika gdzie dalej ma pisać. Po każdym poście niezbędne jest odczekanie aż Mistrz Gry odpisze nam, dalej prowadząc fabułę do przodu. Panuje reguła 1 post gracza > 1 post mistrza gry > 1 post gracza > 1 post mistrza gry itd.

II. Rola Mistrza Gry

Mistrz Gry na Galaxy jest głównym sprawcą rozgrywki. Na Galaxy niedopuszczalne jest – jak na wielu innych forach – samodzielne decydowanie o wydarzeniach czy posunięciach innych osób, nie można opisywać za mistrza gry świata ani decydować co robią inni. Albowiem to Mistrz Gry opisuje miejsca, wydarzenia i wszystko co widzi postać. To Mistrz Gry steruje z pomocą postów innymi postaciami, tzw. NPC lub Botami, czyli wszystkimi postaciami poza postaciami graczy. Słowa, czyny i relacja innych postaci do naszej będzie przekazywana poprzez opisy Mistrza Gry. Jeżeli graczowi szczególnie zależy na jakiejś informacji musi zawrzeć to w poście pisząc np. „rozglądam się za śladami żywych istot”, czy „staram się dostrzec jakie jest jej nastawienie” itd. – wtedy w kolejnym odpisie Mistrz Gry umieści odpis, wyjaśnienie i opis tego co postać użytkownika dostrzegła, zgodnie ze statystykami, jakie posiada nasza postać. Mistrz gry poza odpisami przenosi również postać z miejsca na miejsce, czyli z jednej planety na drugą, gdy ta podróżuje. Każdy GM jest także stróżem porządku na forum, oraz edytuje pola profilu użytkowników, w których zawarte są informacje na temat ich postaci. Nieliczne pola, takie jak pola ekwipunku czasem pozostają do edycji dla użytkowników, wpisywanie tam jednak tego, co fabularnie nie znalazło się w posiadaniu postaci jest karalne, tak jak samodzielna zmiana avatara, czy innych fabularnych pól profilu.

– Jedynym w pełni dowolnie edytowalnym polem na Galaxy (w ramach zachowania oczywistych zasad kultury) jest podpis.

III. Język Gry

Na Galaxy obowiązują zasady opisane w Dekalogu Galaxy poniżej. Są to zasady szacunku i kulturalnej wymiany zdań. Jeżeli chodzi o rozgrywkę, w ramach fabularnego odgrywania postaci dozwolone są wszelkie niezbędne zabiegi odnoszące się do wydarzeń wewnątrz gry. Słownictwo w postach rozgrywki powinno być również dostosowane do realiów Gwiezdnych Wojen oraz stanu świadomości naszej postaci. Nie możemy mówić ani działać postacią na bazie nieznanych nam informacji, to że znane jest nam zakończenie bitwy z zewnętrznych źródeł jak encyklopedie Star Wars nie upoważnia do irracjonalnych dla postaci zachowań i działań. Tak samo zabronione jest posługiwanie się dziwacznym i nie związanym z Star Wars slangiem czy określeniami nieobecnymi w świecie gry. Pomimo, że Ty znasz książki z serii „Władca Pierścieni” – w świecie gry one nie istnieją, itd. W grze wszystkie przekleństwa i reakcje powinny być też reakcjami waszej postaci, a nie twoimi. Polskie wulgaryzmy i inne tego typu określenia bez związku z uniwersum będą psuć klimat i w niektórych przypadkach GM może zwrócić ci uwagę byś zmienił sposób swojego postępowania.

– Im więcej odwołujących się do świata Star Wars elementów językowych – tym lepiej. Staraj się zmieniać przekleństwa, anegdoty, czy powiedzenia na takie, które odnoszą się do rzeczy występujących w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Początek Gry

I. Rejestracja

By zacząć grę na forum, wpierw powinniśmy zapoznać się ze wszystkimi informacjami z kategorii Zasady na stronie. Najważniejszy Podręcznik – właśnie czytasz, istotne jest także Wprowadzenie, oraz niezbędne okażą się wkrótce inne podstrony. By zacząć rozgrywkę trzeba zarejestrować się na forum i wypełnić wszystkie niezbędne do tego pola. Gra na forum wymaga też aktywacji i wypełnienia wszystkich dodatkowych pól użytkownika oraz zrobienia Avatara dla postaci – co robią Mistrzowie Gry. Koniecznym jest podanie właściwego numeru GG, by Mistrz Gry mógł powiadomić o aktywowaniu postaci [co z reguły trwa około doby] lub o ewentualnych błędach w formularzu rejestracyjnym. W ostateczności – jeżeli nie posiadasz i nie chcesz zakładać numeru GG możesz wpisać fikcyjny numer i skontaktować się z nami przez naszego Facebooka. Jeśli któreś z pól zostało źle wypełnione, brakuje go lub postać nie spełnia wymagań rozgrywki Mistrz Gry skontaktuje się z Tobą proponując zmiany i alternatywy. Każda nowa postać to nowe konto, tym samym kiedy nasza postać zginie, nasze konto jest blokowane, a by kontynuować rozgrywkę musimy założyć nowe – będące jednocześnie nową postacią w świecie gry.

– Nazwa użytkownika to imię twojej postaci!

– Każdy użytkownik może mieć tylko jedno aktywne konto i grać można tylko jedną postacią jednocześnie!

II. Projektowanie Postaci

Szykując się do gry na Galaxy powinniśmy mieć zamysł i całościowy projekt naszej postaci. Po pierwsze postać musi trzymać się zasad i klimatu Gwiezdnych Wojen. Sith będący rasy Jawa z pewnością nie uzyska akceptacji mistrza gry, dlatego koniecznym jest przeczytać wszystkie dostępne informacje odnośnie ras, klas i frakcji, tak by postać nie zawierała błędów lub fabularnych i kanonicznych niespójności. Wszystkie grywalne rasy w dziale o tej samej nazwie mają wypisane możliwe dla siebie frakcje! Przy rejestracji musimy podać: rasę, frakcję, klasę postaci oraz wiek. Dla każdej postaci trzeba mieć też swój własny pomysł, Mistrz Gry oczywiście prowadzi rozgrywkę, sugeruje zadania, misje i fabułę na tle wydarzeń świata Gwiezdnych Wojen – bez własnego zamysłu i projektu postać nie pociągnie jednak daleko, dla każdej z postaci powinniśmy mieć opracowane jej cele i dążenia by potem przekładać je na grę na forum. Jeżeli chce się uczestniczyć w wojnie należy wziąć jedną z zaangażowanych w wojnę frakcji, jeśli chcesz polować na innych rób niezależną postać, która w przyszłości dołączy do Gildii Łowców Nagród. Jeśli natomiast zależy ci na wyrównaniu sił na forum, po doinformowaniu się o dysproporcji graczy w konkretnych frakcjach sięgnij po frakcję z mniejszą ilością graczy. Wielość ras, charakterów i pochodzenia postaci urozmaica i czyni grę przyjemniejszą.

III. Rozpoczęcie Rozgrywki

Po tym jak twoja postać zostanie aktywowana na forum pozostaje ci już tylko zacząć rozgrywkę. Wystarczy wejść do działu – planety, na której rozpoczynasz grę, odnaleźć odpowiedni temat, jak na przykład miasto czy powierzchnia i napisać posta wprowadzającego. Mogą być to dwa słowa „Rozglądam się”, może być to opis jak nasza postać ląduje świeżo na planecie przybywając skądś i po coś lub cokolwiek innego. Pierwszy post uruchamia i rozpoczyna grę i jest ważnym wprowadzeniem. Po nim nastąpi odpis Mistrza Gry, następnie rozgrywka prowadzona będzie naprzemiennymi postami Mistrz Gry – Gracz – Mistrz Gry – Gracz i tak cały czas. Ważne jest by nie pisać w wielu lokacjach naraz – gdyż każda postać występuje jedynie w jednej osobie, a także by swoimi działaniami rozwijać fabułę i tworzyć coraz ciekawszy opis kolejnych posunięć naszej postaci.

IV. Startowe statystyki i Ekwipunek

Każdy gracz dostaje na początek pewien ekwipunek zgodny z frakcją, rasą i tym co zostało wypełnione przez niego w formularzu. Np. każdy z Jedi dostaje na start miecz świetlny, pewną ilość kredytów, szaty Jedi oraz komunikator i statek kosmiczny należący do Zakonu. Ekwipunek dany innym będzie się jednak różnił, standardowo jest to jednak blaster lub vibronóż i pewna ilość kredytów (waluty) oraz dostosowane do rasy i frakcji ubranie. By zajrzeć do swojego ekwipunku wchodzimy na swój profil. Wszystkie postacie zaczynają grę z poziomem 0, wyjątkiem mogą być jednak gracze-weterani, informacje na ich temat i na temat nagród dla weteranów znajdują się na forum i w dziale Heroic. Postacie z początku z reguły nie potrafią pilotować statków i maszyn, jeżeli jednak zawrzemy w naszej karcie postaci iż nasza postać posiadła takie zdolności wcześniej – wtedy uzyska je już od początku rozgrywki. Każdy z wrażliwych na moc Jedi lub Sith posiada też początku startowe moce – o nich informacja w dziale techniki mocy. Wszystkie postacie są oczywiście śmiertelne, każda z postaci dysponuje też siłą stosowną do swojej rasy oraz współczynnika siła, istnieją jednak naturalne bariery siły i tak nasz Chadra-fan nawet z siłą na poziomie 30 nie zniszczy betonowej ściany, będzie za to doskonale strzelał z blastera.

– Jeśli zyskujesz w grze przedmioty, statki lub własność, możesz to równie dobrze stracić, pod tym względem gra jest całkowitą symulacją prawdziwego życia.

– Postać, którą przez okres tygodnia nie będzie napisany jeden post może zostać automatycznie kasowana.

V. Karty Postaci

Na forum istnieje dział Database, w którym każdy chętny gracz może zamieścić tło i opis historii swojej postaci. Jest to nieobowiązkowe, aczkolwiek o wiele lepiej osadza postać gracza w świecie. Za dobrze napisane karty przyznawane są premie w postaci dodatkowych poziomów dla postaci. Jeżeli natomiast nie zdecydujemy się napisać karty postaci, wtedy Mistrz Gry samodzielnie może wprowadzać do rozgrywki naszą rodzinę itd. zgodnie z własnym wyczuciem i zamysłem. Karty postaci mogą równocześnie stać się dziennikiem gracza, są bowiem edytowalne w postaci tematów, w ten sposób nawet gdy postać zginie możesz mieć i stworzyć interesujący opis jej życia, który umieszczony może nawet zostać na stronie tego Portalu w postaci newsa. Za takie publikacje również są różnego rodzaju premie na forum dla kolejnych postaci.

Rozgrywka

I. Czas Rozgrywki

Gra na Galaxy toczy się w czasie rzeczywistym. Opisujemy bieżące wydarzenia i czyny postaci, którą sterujemy. Rok gry zmienia się co pewien czas i jest wówczas aktualizowany na obrazku zegara gry na forum. W grze, dane zdarzenia mają swoje miejsce w określonym czasie, i nie będą trwać, czekać na gracza w nieskończoność. Bitwy czy inne rzeczy przemijają, nawet z dnia na dzień, chociażby z powodu prowadzenia tej samej misji dla większej ilości graczy, lub po prostu przez zmianę sytuacji. W razie zaistnienia przypadku gdy wiele osób gra w jednym temacie naraz mile widziane jest umawianie się z Mistrzem Gry na daną porę by dalej prowadzić sesję. Jeżeli gracz ma mało czasu na grę, powinien poinformować o tym Mistrza Gry, wtedy ten nie będzie go uwzględniał podczas planowania zbiorowych misji i questów, zamiast tego prowadząc dla niego oddzielną rozgrywkę, która nie spowolni innych, którzy zmuszeni byliby do oczekiwania na odpisy.

II. Wiek postaci i fizjologia

Postacie w grze starzeją się standardowo tzn. jeżeli rozpocząłeś rozgrywkę w roku 20 ABY, a postać na wstępie ma już 20 lat, to logicznym jest, że w 40 ABY, twój wiek wyniesie 40 lat. Procesy starzenia się mogą być zwalniane a nawet wykluczane przez użytkowników mocy. Średnia życia poszczególnych ras różni się i jest podana w dziale Grywalne Rasy na Portalu. Sprawa z fizjologią jest częściowo ominięta w grze, nikt nie wymaga by postać każdego dnia w realu jadła i piła jeśli wydarzenia te obejmują ledwie dwa, lub trzy posty w grze. Kiedy jednak nadchodzi noc postać gracza powinna położyć się spać, co jakiś czas symbolicznie chociaż postacie powinny pić i jeść. Jeżeli z kolei znajdziemy się na pustyni lub w miejscu pozbawionym wody lub pożywienia, po pewnym czasie naturalnie zagrażać naszej postaci będzie śmierć z głodu i pragnienia. Również przedłużająca się walka i akcja bez odpoczynku postaci wpłynie ujemnie na jej świeżość i siły – częściowo negować te efekty można inwestując w umiejętność wigor.

III. Miejsce Gry

Na Galaxy lokacje to poszczególne planety z Gwiezdnych Wojen. Są one najczęściej wzorowane na ich ukazaniu w książkach, filmach czy innych kanonicznych źródłach uniwersum. Na każdej planecie znajdują się minimum cztery lokacje w postaci tematów, gracz może przechodzić z jednej do drugiej lokacji pisząc ‚kieruje się do /nazwa/’ – musi to być jednak fabularnie możliwe. Nie skierujemy się do kryjówki piratów, jeżeli nie wiemy gdzie ona jest, nie polecimy na orbitę bez statku kosmicznego, ani nie teleportujemy się do komnaty imperatora z ominięciem pałacowych korytarzy i straży stojących przed wejściem. Poza planetami-lokacjami są też księżyce, asteroidy, komety, bazy kosmiczne, stacje kosmiczne czy nawet pokłady dużych statków. Mistrz gry pokłady większych statków kosmicznych, także tych, których właścicielem jest gracz również przekształca w oddzielne lokacje w postaci for lub działów.

– Miejscem gry nie jest sanktuarium, database, databank i wszystkie inne działy na forum poza planetą/miejscem fabularnym.

IV. Poruszanie się po świecie

Gracz bez żadnego sprzętu, chodzi na piechotę. I należy pamiętać że nie jest to zbyt szybki ruch, także nikogo nie powinno ogarniać zdziwienie jeśli Mistrz Gry napiszę „dojdziesz tam za xx godzin”. Po miastach gracz powinien starać przemieszczać się albo własnym śmigaczem albo śmigaczem-taksówką, w innym wypadku przemieszczenie się będzie trwało wieki, a czasem nawet nie będzie możliwe. By przemieścić się z planety na planetę, potrzebny jest statek z hipernapędem, pilot znający się na pilotażu i nieraz sporo czasu, który zajmuje podróż. Latać statkiem, możesz zarówno w przestrzeni, na orbitach lub na powierzchni (nad nią). Zdarzenia w przestrzeni kosmicznej odbywają się w tematach orbita planety, której znajdują się najbliżej, tak samo podczas lotu nadprzestrzennego nadal piszesz w temacie „orbita” planety, którą opuszczasz. Istnieją też działy, które są sektorami lub systemami kosmicznymi i wtedy – jeśli już się tam znajdziesz – będziesz pisał w dziale „Przestrzeń kosmiczna”.

– Jeśli właśnie pojawiłeś się na nowej planecie to do ciebie należy napisanie pierwszego postu w dziale orbita.

V. Interakcja z innymi postaciami

Grając w olbrzymim świecie gry co chwilę spotkasz inne postacie sterowane przez Mistrza Gry. Będą to mieszkańcy uniwersum, od przypadkowych przechodniów, którym nie będzie poświęcane zbyt wiele miejsca, których jednak uruchomić możesz zaczepiając ich i poznając więcej informacji na ich temat, po łowców nagród, najemników, żołnierzy, rodzinę twojej postaci, kanoniczne postaci ze świata Star Wars, modele droidów różnej maści, czy stworzeń pozbawionych inteligencji. Poza sterowanymi przez Mistrza Gry postaciami prawdopodobnie spotkasz także postacie innych użytkowników. By to się stało wystarczy, że obaj znajdziecie się na tej samej planecie, w tym samym temacie i w tym samym miejscu i czasie. Wtedy należy wchodzić w interakcję zgodnie ze spójnością fabuły. To, że znasz tą osobę z internetu albo z prawdziwego życia, nie znaczy, że wasze postacie wiedzą o sobie cokolwiek. Podczas prowadzenia gry przez Mistrza Gry dla więcej niż jednej osoby w jednym temacie rozgrywka wygląda tak: Post gracza 1, Post gracza 2, Post MG, Post gracza 1, Post gracza 2, Post MG. Ważne jest wyraźne oddzielanie kwestii mówionych od wykonywanych działań, jeśli chcesz możesz kwestie mówione pisać od myślnika, lub pochylonym tekstem, ułatwi to tobie i innym orientację w tym co robisz.

– Pisanie więcej niż jednej odpowiedzi, lub tworzenie dialogów bez przeplatania ich odpowiedziami Mistrza Gry jest niemożliwe, bardzo rzadko – w wyjątkowych sytuacjach – sam Mistrz Gry może jednak udzielić pozwolenia na sam dialog, bez przeplatania go własnymi postami.

VI. Walka i starcia

W grze wielokrotnie włączysz się w walkę z innymi postaciami. Będą to zarówno postacie sterowane przez gracza jak i konta innych graczy. Podczas walki najważniejsze jest dokładne opisywanie swoich czynów, statystyki są uwzględniane przez Mistrza Gry i następnie w kolejnych postach pisze nam on o wynikach naszych działań a także reakcji przeciwnika. Poza zwracaniem uwagi na zdolności naszej postaci w walce powinniśmy także brać pod uwagę stopień zaawansowania przeciwnika, tak by wiedzieć kiedy lepiej nie narażać się na śmierć i rychłą porażkę. Podczas pojedynków i walk z innymi postaciami gracze opisują swoje działania w dowolnej kolejności, następnie Mistrz Gry podaje rezultaty i tak do zakończenia walki. Również nie inaczej ma się sprawa z walkami w kosmosie, czy to za sterami myśliwca, czy też jako oficer dowodzący większymi jednostkami gracz wpierw opisuje co czyni, lub jakie wydaje rozkazy, następnie o rezultatach dowiaduje się z odpisów Mistrza Gry. Wraz z walką, zwłaszcza przedłużającą się wzrośnie stopień zmęczenia postaci a także i obrażeń. To właśnie wyczerpanie i obrażenia mogą mieć też kluczowy efekt dla ostatecznego wyniku walki. Więcej na temat zasad walki i tego, jak oblicza się rezultat starć każdego rodzaju znajdziesz w dziale statystyki.

– O tym, który gracz wykona swój atak wcześniej decyduje to, który ma wyższą inicjatywę (patrz -> dział statystyki: inicjatywa).

VII. Rozwój postaci

Wraz z uzyskiwanymi kolejnymi poziomami użytkownik otrzyma kolejne punkty do rozdysponowania. Poza systemem rozwoju statystyk postać awansuje także w polach takich jak Reputacja czy Sława, pojawiają się także niestandardowe dodatkowe umiejętności, które opisane mogą zostać w polu „inne” oraz nasza postać może uzyskiwać coraz to nowe tytuły. U Jedi i Sith postacie rozwijają także swoje zdolności szermiercze oraz powiększają arsenał technik mocy. Postacie poznawać mogą kolejne języki obcych ras (standardowo każda postać na początku operuje Basiciem i językiem swojej rasy) a także zaznajamiać się z zasadami inżynierii, konstruowania i projektowania przeróżnej technologii. Nie ma ograniczeń innych niż fantazja. Zasadniczo jednak im wyższy poziom postaci tym powolniej się awansuje. Poziomy powyżej trzydziestego i czterdziestego często wymagają miesięcy gry by je osiągnąć i spędzenia nieraz całych lat w uniwersum. Protezy, blizny, defekty i zmiany na ciele mogą być zapisywane lub nawet zamieszczane na nowym avatarze postaci. Ponieważ możliwy jest też transfer świadomości z pomocą pewnych technik mocy i urządzeń również rasa w skrajnych przypadkach ulec może zmianie. Standardowo najwięcej doświadczenia nabiera się podczas walki jeśli gra się postacią nastawioną na udział w niej, dla innych barierami są różnego rodzaju osiągnięcia. Jeśli np. grasz kucharzem to doświadczenie otrzymasz za zrobienie określonej liczby dań i sprawdzenie się w swoim zawodzie.

– Kiedy twoja postać umrze w grze, kolejną będziesz zaczynał na powrót od zerowego poziomu.

– Informacje o tym jak rozdysponowujesz punkty za poziom powinieneś zawrzeć w oddzielonym miejscu od fabuły swojego posta w grze, lub przekazać poprzez prywatną wiadomość wysłaną Mistrzowi Gry na forum.

VIII. Działy forum poza grą

Poza lokacją do gry na forum otrzymasz także dostęp do innych działów, równie ważnych i ciekawych. Sanktuarium służy rozmowom i podtrzymywaniu życia towarzyskiego z innymi graczami – użytkownikami forum. Pisane tam posty mogą być na dowolny temat. Praxeum jest natomiast oddzielnym miejscem gdzie gracze sami organizować mogą sesje rpg wewnątrz tematów, sesje te są oddzielne do reszty gry. Holobank zawiera informacje na temat historii świata Gwiezdnych Wojen oraz biografie niektórych postaci. Database służy za bank kart postaci wszystkich postaci graczy, którzy zdecydują się takowe karty stworzyć, a także jest miejscem, gdzie zaznajomisz się z archiwami, w których zapisano czyny największych postaci w historii gry. Poza nimi otrzymasz także dostęp do Forum twojej frakcji gdzie możesz poza grą wymieniać myśli, pisać i kontaktować się z innymi użytkownikami skupionymi w tej samej co ty frakcji – wraz ze zmianą frakcji, stracisz dostęp do starego forum frakcji i uzyskasz dostęp do nowego forum frakcji. Inne działy specjalne to dział Holonews, gdzie w formie tematów i postów dowiesz się, co aktualnie dzieje się w Galaktyce, oraz Shadownet, gdzie zaznajomisz się ze zleceniami łowców głów na głowy graczy i innymi zadaniami zlecanymi przez samych użytkowników. Na forach tych obowiązują te same podstawowe prawa Galaxy jak kultura wypowiedzi i inne, szczególnie względem innych osób na forum, które w tych działach nie są już postaciami ze świata gry, lecz sobą z rzeczywistego świata.

– Za porządek w działach zarówno poza grą jak i w niej odpowiedzialny jest mistrz gry, który może karać użytkownika za wulgarne, niekulturalne, czy utrudniające grę i interakcję innym zachowanie.

IX. Kontakt z Mistrzem Gry

Jeśli masz trudności z którymś z elementów rejestracji lub z czymś innym skontaktuj się z nami poprzez facebooka lub gg. GG do założyciela strony: 5527295 – skieruje cię on do jednej z osób, który udzielą ci wsparcia. Zakazane surowo jest jednak korzystanie z tego numeru przed zaznajomieniem się ze wszystkimi zasadami na stronie. Nie wolno także ponaglać Mistrzów Gry, wypytywać ich o szczegóły scenariusza czy irytować ich ciągłymi ponagleniami o kolejne odpisy. Nie radź się Mistrzów Gry tylko kontaktuj z innymi graczami a przede wszystkim samemu staraj się zastanawiać i planować dalsze posunięcia swojej postaci. Powinno unikać się również pisania w postach w lokacjach gry informacji spoza rozgrywki, zamiast tego używaj w tym celu systemu prywatnych wiadomości na forum. Szanuj czas Mistrza Gry i innych użytkowników, miej świadomość, że im więcej czasu zajmiesz GMowi swoimi dodatkowymi pytaniami, tym mniej będzie on potem miał by odpisywać ci w grze. Najmilej widziane do kontaktu z adminami jest forum i tematy w Sali Tronowej bądź wspomniane już wcześniej Prywatne Wiadomości. Możesz też skontaktować się z nami poprzez facebooka, wysyłając prywatną wiadomość na nasz profil.

Dekalog Galaxy
Najważniejszy, skrótowy regulamin.

I – Używasz kulturalnego języka i tak samo się zachowujesz
II – Szanujesz innych użytkowników i administratorów
III – Samemu nie dajesz sobie Avatara, podpis nie może być zbyt długi/wulgarny
IV – Nie tworzysz samodzielnie tematów na forum w tematach gry
V – Nie piszesz za postaci innych użytkowników, ani NPC, nie decydujesz za innych
VI – Nie piszesz więcej niż jednego posta między postami Mistrza Gry
VII – Piszesz tylko i wyłącznie w jednym temacie naraz
VIII – Nie decydujesz o wydarzeniach, lecz tylko o swojej postaci
IX – Nie niszczysz atmosfery w grze niefabularnymi zachowaniami
X – Pilnujesz przyjaznej i sprzyjającej grze atmosfery na forum

Kwestie Praw Autorskich: Rasy, duża część botów, statki, planety, historia (nie zawsze, zwłaszcza jeśli nie ma wzmianek o tych czasach nigdzie), bronie, droidy, frakcje oraz kasty są oparte w większości na Gwiezdnych Wojnach (na tyle ile to możliwe). Do wszystkich nazw własnych prawa posiada Lucasfilm ltd lub inny prawny właściciel wskazany przez licencjodawcę. Zasady napisane przez GM Ostatnia Wersja 1.1 z 23 sierpnia 2016 roku. Aktualne do pokazania się nowszej wersji. Wszelkie prawa do samych zasad czy ich fragmentów posiada Galaxy. Chyba że jest to nazwa, zdjęcie lub cokolwiek co istnieje w świecie Star Wars wtedy prawa posiada Lucasfilm, lub inny prawny właściciel wskazany przez licencjodawcę. Administratorzy, właściciele gry Galaxy nie ponoszą żadnych korzyści materialnych z prowadzenia strony. Kopiowanie i rozmieszczanie bez zgody autora publicznie powyższych zasad i informacji na całym portalu, grozi konsekwencjami.