lip 092024
 

Galaxy Star Wars RPG ma już skończone 18 lat! Skończył się też czerwiec i tradycyjnie dobiegł też końca sezon nagród oraz turniejów na Galaxy Star Wars RPG! Triumfatorem XIX Wielkiego Turnieju Galaxy i Graczem Roku Galaxy 2024 został Colt Botta! II Miejsce zajął Lord Draykon, a III Miejsce Artis. XIX Wielki Turniej zapisał się też w historii naszej gry jako ten najdłużej trwający i z największą ilością odpisów w walkach graczy! Kolejny Wielki Turniej już za rok!

Końca dobiegł też tradycyjny Konkurs Twórczości Galaxy, w którym I Miejsce zajął Garm Dangir, II Miejsce zajął Rambri, a III Miejsce zajął Arsen Othar. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy! Kolejny Turniej (Turniej Drużynowy Kortha) już w Grudniu! Jednocześnie nastąpił już update zasad gry do wersji 3.4 – aktualizacji poddana została Mechanika i Przeliczniki, a szczególnie zasady dotyczące Kondycji. Na naszym Portalu już wkrótce dalsze aktualizacje. W pierwszej kolejności dokończenie aktualizacji Grywalnych Ras i dodatkowa zawartość Przewodnika!

lis 172023
 

Po wielu zmianach i aktualizacjach wersja gry podskoczyła do 2.9. Przede wszystkim ukończeniu uległ dział Przewodnik, gdzie odtąd znaleźć można kompletną listę Organizacji Mocy. Poza 29 zakonami mocy w Przewodniku pojawiły się też opisy organizacji: Dim-U, Gildii Górniczej, Hegemonii Tion, Korporacji Czerka i Zakonu B’omarr, dodana została także ścieżka Szamanki. Galaxy Star Wars PBF przeszło też rebranding na Galaxy Star Wars RPG w związku z uruchomieniem od listopada wersji gry prowadzonej na naszym Discordzie. Nastąpiła też aktualizacja Klas Prestiżowych związanych z niezależnymi Zakonami Mocy. Poza tym likwidacji uległy klasy Force Emergent i Force Shaman: odtąd wszyscy niezależni użytkownicy mocy zaczynają od (lub przechodzą w czasie gry na) Force Adepta, a później mogą awansować na Force Mastera lub klasę jednego z zakonów do którego należą. Pojawiła się też klasa Dathomir Witch. W ostatnim czasie aktualizacji uległy też wszystkie działy, gdzie poprawiona została czytelność i gdzie zaktualizowane zostały informacje. Drobnym zmianom poddany został też dział Technik Mocy. Na najbliższy okres planowane są nowe Grywalne Rasy. W grudniu odbędzie się zaś Turniej Kortha, czyli Turniej Drużyn 3V3.

lip 032023
 


Galaxy PBF ma już skończone 17 lat. Gra powstała bowiem dokładnie w czerwcu 2006 roku! Skończył się też czerwiec i tradycyjnie dobiegł też końca sezon nagród oraz turniejów na Galaxy Star Wars PBF! Triumfatorem XVIII Wielkiego Turnieju Galaxy i Graczem Roku Galaxy 2023 został Biggie Shats, dla którego jest to drugi zwycięski turniej po 11-letniej przerwie, kiedy to wygrał VII Wielki Turniej postacią Viki Uny! II Miejsce zajął Calin Venn, a III Miejsce Lord Draykon.

Obecny turniej był rekordowy pod względem aktywności i wyrównał też dotychczasowy rekord uczestników.

Końca dobiegł też tradycyjny Konkurs Twórczości Galaxy, w którym I Miejsce zajął Lukka, II Miejsce zajęła Rexaria Lltroos, a III Miejsce zajęła Satine Wren. Łącznie na konkurs nadesłanych zostało aż dwanaście prac, z których część prezentujemy poniżej. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy! Kolejny Turniej już w Grudniu, a na Portalu już wkrótce rozwinięcie Przewodnika poświęcone zakonom mocy.

 

Lukka

Rexaria Lltroos

Co wydarzyło się na Tatooine?
Satine Wren