lip 032023
 


Galaxy PBF ma już skończone 17 lat. Gra powstała bowiem dokładnie w czerwcu 2006 roku! Skończył się też czerwiec i tradycyjnie dobiegł też końca sezon nagród oraz turniejów na Galaxy Star Wars PBF! Triumfatorem XVIII Wielkiego Turnieju Galaxy i Graczem Roku Galaxy 2023 został Biggie Shats, dla którego jest to drugi zwycięski turniej po 11-letniej przerwie, kiedy to wygrał VII Wielki Turniej postacią Viki Uny! II Miejsce zajął Calin Venn, a III Miejsce Lord Draykon.

Obecny turniej był rekordowy pod względem aktywności i wyrównał też dotychczasowy rekord uczestników.

Końca dobiegł też tradycyjny Konkurs Twórczości Galaxy, w którym I Miejsce zajął Lukka, II Miejsce zajęła Rexaria Lltroos, a III Miejsce zajęła Satine Wren. Łącznie na konkurs nadesłanych zostało aż dwanaście prac, z których część prezentujemy poniżej. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy! Kolejny Turniej już w Grudniu, a na Portalu już wkrótce rozwinięcie Przewodnika poświęcone zakonom mocy.

 

Lukka

Rexaria Lltroos

Co wydarzyło się na Tatooine?
Satine Wren

mar 072023
 

Update 2.6 to przede wszystkim premiera nowego działu, czyli długo oczekiwanego Przewodnika Gracza, który jest już w pełni dostępny i który zawiera już ścieżki poświęcone rozmaitym profesjom oraz podstawowym organizacjom galaktycznym, a także opisy archetypów postaci. Przewodnik to ponad 110 stron informacji o realiach gry różnymi typami postaci. Poza tym szerokiej aktualizacji poddane zostały też zasady i informacje zawarte w Podręczniku Galaxy, który został zaktualizowany do nowszej wersji.

  • Zmiany obejmują też dział Umiejętności i Mechanika oraz przeliczniki obrażeń zawarte w działach dotyczących broni
  • W ostatnich miesiącach w oddzielnych mini-aktualizacjach do działu Grywalne Rasy dodanych zostało też 8 nowych ras
  • W ostatnich tygodniach aktualizacji zostały poddane różne informacje zawarte w dziale Technologie
  • W następnej aktualizacji Przewodnik zostanie wzbogacony o informacje dot. Organizacji Mocy
lip 112022
 

Wypiek Hes’phain Eski

Na Galaxy PBF zakończeniu uległy właśnie wszystkie rocznicowe konkursy. Graczem Roku w Turnieju Rocznicowym i po finale z ubiegłorocznym zwycięzcą Lordem Draykonem został ponownie (po pięciu latach przerwy!) reprezentujący Zakon Jedi, Mistrz Jedi Nol Luuna!

Rozstrzygnięciu uległ też tradycyjny Konkurs Twórczości Galaxy PBF, w którym ostatecznie zwyciężył i pierwsze miejsce zajął Vair Bluhl. Drugie miejsce zajął zaś Eros Strand, a trzecie Hes’phain Eska. Wszystkim triumfatorom gratulujemy!

Poniżej prezentujemy nagrodzone prace:

Praca Vaira Bluhla

Świat Pomiędzy Światami – Eros Strand